Športne poškodbe

Športne poškodbe

Med najpogostejše poškodbe pri športu spadajo zvini, poškodbe mišic, kolena in vneta pokostnica. Pod pojmom športne poškodbe razumemo »poškodbe, ki so nastale pri katerikoli kineziološki aktivnosti, torej poškodbe, nastale pri športu, na športnem terenu«
Pred poškodbami niso varni ne rekreativci in ne profesionalni športniki. Pravilna diagnoza in zdravljenje športnih poškodb prispevata k hitrejšemu okrevanju. Neresen odnos do poškodbe lahko športnika za dlje časa vrže iz ritma in celo povzroči ponovno poškodbo. Izrednega pomena ima tudi pravilno ogrevanje pred vadbo. Tako kot ni priporočljivo še hladen avtomobilski motor gnati na vso moč, moramo tudi 'človeški stroj', torej gibala, hrbtenico pa tudi srce na obremenitve pripraviti postopno.
Zapomnite si, da je preprečevanje poškodb vedno boljše kot zdravljenje! Pravilno ogrevanje in raztezanje pred vadbo ter poslušanje svojega telesa, je najboljša preventiva poškodb.

Odpravljanje bolečin v mišicah in sklepih

Po izkušnjah uporabnikov je smrekovo mazilo zelo učinkovito pri odpravljanju bolečin v mišicah in sklepih saj s svojim delovanjem omili bolečino, hkrati pa zmanjšuje vnetje. Za boljšo učinkovitost nanesemo smrekovo mazilo do večkrat na dan v tankem sloju in ga rahlo vtremo v kožo, za še boljšo učinkovitost namazano mesto povijemo z povojem ali polivinilasto folijo in pustimo učinkovati čez noč.

Teniški komolec

Teniški komolec 

Teniški komolec (epikondilitis lateralis) je boleče vnetje kit na lateralni strani komolca, ki ga povzroči vlek mišic iztegovalk zapestja in prstov. HITREJŠE OKREVANJE? beri naprej ...
Gre za zelo pogost bolečinski sindrom komolca, ki ni povezan le z igranjem tenisa. Pogosto se pojavlja tudi pri ljudeh, ki precej fizično obremenjujejo roko in podlakt, zlasti z izvajanjem ponavljajočih gibov dorzifleksije v zapestju (gib dlani navzgor od podlage). Bolečina se značilno pojavi po zunanji strani komolca, stopnjuje se pri obremenjevanju roke, včasih izžareva po hrbtišču podlakti. 
V vsakem primeru, če se vam poraja občutek, da nekaj ni v redu in da se pojavljajo simptomi teniškega komolca, potem poskrbite za ustrezno diagnozo. Enkrat ko jo začnete opravljati, jo opravljajte neprestano, dokler poškodba ne bo popolnoma izginila.

Znaki in simptomi:

  • Bolečina 1-2 cm pod rokom komolca na zunanji strani.
  • Šibkost v zapestju, ki se pojavi že ob vsakodnevnih opravilih.
  • Bolečina ob pritisku na zunanjo stran komolca, tik pod zunanji epikondil komolca. 
  • Bolečina na zunanji strani komolca ob iztegu zapestja proti uporu.
  • Bolečina na zunanji strani komolca, ko posameznik skuša iztegniti prste proti uporu.

Teniški komolec in hitrejše okrevanje?

Pripravki iz smrekove smole se že vrsto let uporabljajo v tradicionalni ljudski medicini za zdravljenje najrazličnejših poškodb, vnetij in bolečin v mišicah ter sklepih. Številne znanstvene raziskave, ki so bile narejene na Finskem so dokazale da ima smrekovo mazilo številne zdravilne učinke, predvsem deluje protivnetno, antibakterijsko in spodbuja regeneracijo celic.
Smrekovo mazilo s svojimi učinkovinami lajša bolečine v sklepih in izboljšuje njihovo gibljivost. Pri pojavu močne bolečine ali pri sumu da gre za zlom je obisk pri zdravniku nujen.
Teniški komolec? Za hitrejše okrevanje uporabljajte smrekovo mazilo.